شما باید پیرو امام‌ زمان باشید و دنبال خلق نروید.

آن متقی را خدا نگه‌داشته، وگرنه از غصۀ آن حملاتی که به فاطمۀ ‌زهرا و امام‌ حسین شده ‌است، نابود می‌شود. چون حملات، بد حملاتی بود! تمام ظلم و جنایتی که در این عالم می‌شود کسانی می‌کنند که پیرو خلق هستند! این‌همه که می‌گویم دنبال خلق نروید، یزیدِ سگ‌بازِ بچه‌ملوطِ حرامزاده که نمی‌توانست حسین ما را شهید کند. آن‌هایی که به امرش بودند این‌کار را کردند! شما باید خیلی مواظب باشید که به ولایتتان خدشه‌ نخورد، هیچ‌ چیزی به ولایت خدشه ‌نمی‌زند، مگر پیروی از خلق!

شما باید پیرو امام ‌زمان باشید و دنبال خلق نروید. آن‌ها دنبال خلق رفتند که جسارت به ولایت کردند! جسارت به امیرالمومنین، جسارت به تمام خلقت است، وقتی که حضرت‌ زهرا پشت در افتاده ‌بود، به داخل خانه هجوم‌ آوردند و امیرالمومنین را با طناب به مسجد بردند! این طنابی که گردن امیرالمؤمنین انداختند گردن تمام خلقت انداختند. مسلمان‌ها کافر شدند اما یک یهودی مسلمان شد! وقتی‌که دید امیرالمؤمنین را می‌کِشند، یک‌دفعه گفت لااله‌الاالله، محمد‌رسول‌الله، علی‌ولی‌الله، گفتند مگر در جنگ خیبر نبودی؟ گفت آن‌جا دیدم که علی هفت ‌قلعه را روی هم ریخت، اما الان با آن قدرتی که دارد، به گردنش طناب انداخته‌اند و می‌کِشند و حرفی نمی‌زند، پس علی بر حق است! اما مسلمان‌ها، نمازخوان‌ها، حج‌بروها، قرآن‌خوان‌ها، نمازشب‌خوان‌ها، کافر شدند!

هیچ گناهی بدتر از این نیست که دنبال خلق بروید و ائمه را خلق حساب کنید! این‌ها که خلق نیستند، آن‌قدر این پنج‌تن مهم هستند که خدا عرش و فرش و آسمان و تمام خلقت را به‌واسطۀ این‌ها خلق کرده‌است![1] مگر ما می‌توانیم این‌ها را بشناسیم؟! تمام خلقت در مقابل زهرای ‌عزیز کادو است. حضرت‌زهرا یک نفس از روی ناراحتی کشید، تمام ماورا اعلام آمادگی کرد که ای زهرا، ما به امر تو هستیم. تمام خلقت فرمان زهرا را می‌برند.[2] وقتی حضرت‌زهرا برای حمایت از امیرالمومنین به مسجد آمد و گفت دست از علی بردارید. هنوز نفرین نکرده ‌بود که ستون‌ها از جا حرکت کرد.[3] این‌ها فقط مسجد را می‌دیدند اما دنیا می‌خواست با نفرین حضرت‌زهرا زیر و رو شود، چرا؟ توهین به ولایت شد.  

امیرالمومنین زهرا را می‌شناسد و می‌داند که تمام این خلقت در قبضۀ قدرت زهراست و اگر نفرین کند همه نابود می‌شوند. اصلاً خلقت در مقابل حضرت ‌زهرا، ارزش ندارد. زهرا ناموس دهر است. حالا امیرالمومنین فرمود: سلمان! به زهرا بگو تو دختر رحمة‌للعالمین هستی، اگر نفرین کنی طیور در جوِ هوا هلاک می‌شوند. این نفرین به آنجا هم اثر می‌کند و تمام، نابود می‌شوند! اما به‌خاطر طیور نفرین نکن. نگفت به‌خاطر این مردم! خدا هم می‌گوید «الّلهُم العَن جِبتِ و الطاغوت و اتباعهُما». یعنی لعنت خدا بر آن دو نفر و پیروانشان. این‌ها همه داشتند نگاه‌ می‌کردند و کسی از امیرالمومنین و حضرت زهرا حمایت ‌نکرد. شما هم نگاهتان به امریکایی‌ها و انگلیسی‌هاست! برو خجالت بکش و حیا کن. به تمام آیات‌قرآن نگاه‌کردن به تلویزیون و بساط لهو و لعب رو برگرداندن از فاطمۀ‌زهراست. ای هیئتی برو غیرتی شو!  


[1] . حدیث کساء: غررالاخبار و دررالآثار دیلمی، المناقب دمشقی، عوالم العلوم بحرانی، منتخب طریحی، نهج المحجة.

[2] . امام باقر فرمود اطاعت حضرت زهرا بر همه مخلوقات اعم از جن و انس و طیور و وحوش و ملک واجب است. دلائل الامامه ص28.

[3] . مناقب: ج3 ص331. تفسیر عیاشی: ج2 ص67. بحار ج28 ص206 و ...

/ 0 نظر / 39 بازدید