تقدیر و عالم ذر (الست صغیر)

 با این مقدمه به گوشهای از برکات موجود در این عنایت خاص که مربوط به تقدیر الهی است میپردازیم. 
صحبت از قصّه آغازین است که اگر درست فهمیده شود تمام غصه های پایانی از تولد تا قبر، از قبر تا برزخ و از برزخ تا قیامت را از بین خواهد برد.

مبدأ تقدیرات ما از همان قصة آغازین شکل میگیرد؛ صحبت، در مورد عالم ذر است و روز ألست. اگر تعبیرات اشتباهی که از عالم ذر و ألست و از روح می‌شود تصحیح شود بسیاری از مشکلات، حل خواهد شد.
در روز ألست، خدا یک ندا داد « ألستُ برِّبکم » . مخلوقات، در عالم ذر به شکل ذراتی بودند. اختیار داشتند که بگویند بلی یا نه. اما قدرتی نداشتند. ذوات مقدسة چهارده معصوم(علیهم السلام) برای بله گفتن، پیش‌قدم شدند. ایشان از همان ابتدا معلم خلق بوده‌اند تا بقیه یاد بگیرند و به پیروی از اینها بله بگویند والاّ خود این ذوات مقدسه نوراند و قبل از خلقت بوده‌اند. ایشان هیچ گاه در ربوبیت حضرت حق شک نکرده‌اند که حالا بخواهند به یقین برسند. همچنین هیچگاه تکذیب نکرده‌اند که بخواهند تصدیق بکنند. آنها گواه و شاهد همیشگی هستند و همیشه در محضر حق حضور دارند؛ چه قبل از خلقت، چه با خلقت و چه بعد از خلقت. بنابراین اگر در بله گفتن مقدم شدند برای این بود که ذرات، یاد بگیرند.

/ 1 نظر / 3 بازدید
جواد

سلام صحبت های حاج حسین در سایت samen-alaeme.blogfa.com می باشد از شما خواهمندم اطلاع رسانی شود تا ما هم در افشای ولایت نقشی داشته باشیم "یا علی