شرط اسلام، علی‏(ع) است

حاج حسین در این باره می‌گوید:

«شرط اسلام این است که « ان الله و ملائکته یصلون علی النبی یا ایها الذین آمنوصلوا علیه و سلموا تسلیما [1]» را قبول داشته باشیم.

اگر قبول نداشته باشیم، این اسلام، اسلام واقعی نیست. اگر ما این را قبول داشته باشیم یعنی تا حتی به ملائکه امر کرده است که تسلیم پیامبر باشند.

اطاعت از پیامبر اطاعت از جسم پیامبر نیست. اطاعت از امر پیامبر است. امر پیامبر، علی بن ابیطالب است.

اگر بخواهید به این حرف­ها خوب توجه کنید باید اهل دنیا نباشید. اهل دنیا بودن نمی‌گذارد بفهمی و گرنه تا رسول الله یک قدری ُکندی کرد خدا می‌فرماید «و ان لم تفعل فما بلغت رسالته»[2] اگر این کار را نکنی کاری نکرده‌ای.

پس آنها باید امر پیامبر را قبول کنند. «الیوم اکملت لکم دینکم»[3] دین،  علی‏(ع)  است. اگر اسلام، علی‏(ع) را قبول کرد اسلامِ حقیقی است. و گرنه خودشان درست کرده اند.

آن دو نفر، خودشان درست کردند. اسلام حقیقی باید چهارده معصوم را قبول کند چون اینها نماینده‌های خدا هستند. تو اگر نماینده را قبول نداری بقیة چیزهای دیگر را هم قبول نداری.

چون‌که خدای تعالی چنان سفارش نماینده اش را کرده که می‌فرماید اگر کسی عبادت ثقلین کند و علی‏(ع) را به الیوم اکملت لکم دینکم قبول نداشته باشد به رو به جهنم می‌اندازمش. پس ما نمایندة خدا را قبول داریم. نمایندۀ خدا چهارده معصوم‌اند. به خصوص علی بن ابیطالب‏(ع). ما از خودمان حرف نمی‌زنیم. این حرف­ها بایگانی بوده، به لطف خدا و علی بن موسی الرضا‏(ع) ما از بایگانی در می‌آوریم. امام زمان(عج) هم که تشریف می‌آورند مردم می‌گویند دین تازه‌ای آورده است. خدا به خودِ پیامبرش می‌گوید اگر حرف از خودت بزنی رگ دلت را قطع می‌کنم[4]. پس امام زمان(عج) دین تازه نمی‌آورد. با یگانی ها را ظاهر می‌کند. ما هم بایگانی‌ها را ظاهر می‌کنیم.

اما کسی که دین تازه ای برای خودش اختیار کرده اصلا این حرف­ها را قبول ندارد چون که خودش برای خودش دین تازه ای درست کرده.»


[1] - احزاب / 56.

[2]- مائده/67.

[3] - مائده / 3.

[4] - حاقه /44-46

/ 0 نظر / 6 بازدید