باعث گمراهی و دوری از زهرای‌مرضیه، حب دشمنان ولایت است!

اگر گفتیم هر کاری را با فکر انجام دهید درست است اما این بدل است. اصلِ تفکر این ‌است که کتک‌خوردن زهرا را ببینید، فشار دادن زهرا و شکستن بازویش را ببینید و به قاتل او نگویید خلیفۀ اسلام! چرا امام‌زمان گریه می‌کند؟ بازوی شکستۀ زهرا را می‌بیند، صورت نیلی را می‌بیند، آیا شما می‌رقصید؟ خجالت نمی‌کشید؟ حیا نمی‌کنید؟ چرا نمی‌بینید؟ مگر زهرا در عالم دفن شده‌است؟ زهرا در عالم نقل شده‌است. اگر اتصال به ولایت باشید باید، اتصال به مصیبت فاطمه باشید. به حضرت‌عباس من دارم می‌بینم. هرشب یک سلام به حضرت‌زهرا می‌دهم و می‌گویم خدا لعنت کند آن‌کسی‌که به بازویت غلاف شمشیر زد. خدا لعنت کند آن‌کسی‌که کاغذِ فدکِ تو را جوید و تُف کرد! اگر دائم به یاد آن‌ها باشید، سنخۀ آن‌ها می‌شوید؛ این دین است! اگر این‌طور شدید دین دارید! چون حضرت می‌فرماید دین حب و بغض است.[1] اگر شما حب ائمه‌طاهرین و بغض دشمنانشان را داشته‌باشید نه این‌که نجات پیدا کنید، نجات‌دهنده هستید. به تمام آیات‌قرآن، تمام اجزای بدنم گواهی‌می‌دهد که باعث گمراهی و دوری از زهرای‌مرضیه، حب دشمنان ولایت است! حب آن‌ها جهنم است و بغضشان نجات شماست و اگر آن بغض را نداشته‌باشید بی‌دین هستید![2] این‌که می‌گوید آخرالزمان شرالازمنه است چون بی‌دینی دین شده‌است و دین بی‌دینی! یعنی در آخرالزمان اغلب مردم به‌جای بغض دشمنان ولایت، حب آن‌ها را دارند. بغض دشمنان ائمه‌طاهرین، حب ولایت است![3]

اویس تبری از دشمنان ولایت داشت که برادر رسول‌الله شد. وقتی سلام دومی به او رسید، گفت شهری را که در آن سلامِ این غاصب به من برسد نمی‌خواهم ببینم. حالا با این تبری، برادر رسول‌الله می‌شود.‌[4] چون آن‌چه که جنایت در حق امیرالمومنین و حضرت‌زهرا شده، از طرف آن دونفر شده‌است. ای‌کسانی‌که این کتاب را می‌خوانید، باید شما اویس بشوید یعنی بغض دشمنان ولایت را داشته‌باشید، نه حب آن‌ها را! اما الان کسانی در دنیا هستند که حب آن‌ها را دارند.

شما باید از دشمنان ائمه بدتان بیاید و از دوستانشان خوشتان بیاید.[5] آن‌قدر حضرت از آن دوست خوشش می‌آید که می‌گوید اگر او را نخواهید، دروغ می‌گویید که ما را می‌خواهید! یک دوست واقعی این‌همه عظمت دارد اما باید تولی و تبری داشته‌باشد، دوستِ این‌ها باشد نه فرمان‌بردار خلق! چون عباس (عموی پیامبر) فرمان خلق را برد که حضرت‌زهرا راهش نداد و گفت برو! تو از ما جدایی. ما هم اگر فرمان خلق را ببریم ‌زهرای‌عزیز به ما راه نمی‌دهد اما اگر حضرت‌زهرا به ما راه بدهد، تمام ائمه‌طاهرین به ما راه می‌دهند.


[1] . امام صادق فرمود: هل الدین الا الحب والبغض؟ بحار:ج68 ص63

[2] . امام رضا فرمود: «کمال الدین ولایتنا و البرائه من عدونا». کمال دین ولایت ما و برائت از دشمنان ماست. بحار: ج27 ص58.

رسول‌خدا فرمود: خدا ایمان بنده‌ای را قبول نمی‌کند مگر با ولایت علی بن ابیطالب و برائت از دشمنان او. بحار: ج26 ص229.

[3] . امام صادق فرمود: دروغ می‌گوید کسی که ادعای محبت ما اهل‌بیت را دارد اما از دشمنان ما تبری نمی‌جوید! بحار:ج27 ص58.

امام صادق فرمود به خدایی که محمد را به حق مبعوث کرد سوگند که اگر جبرییل و میکاییل در قلبشان ذره ای محبت آن دونفر باشد خداوند آنها را به رو در جهنم می‌افکند. بحار:ج45 ص339.

امام حسن عسگری از قول رسول‌خدا فرمود: هرکس در تنهایی خود، بر دشمنان ما لعنت بفرستند خدا صدای او را به جمیع ملائکه می‌رساند و ملائکه آن لعن را بالا می‌برند و لعنت می‌کنند بر کسی که دشمنان ما اهل‌بیت را لعن نکند... بحار: ج50ص316.

[4] . تاریخ گزیده: ص630

[5] . امام صادق فرمود کسی که ما را به خاطر خدا دوست بدارد و دوستان ما را به خاطر دوستی ما و نه به خاطر امور دنیوی دوست داشته باشد و دشمنان ما را به خاطر دشمنی که با ما دارند و نه بخاطر کینه های شخصی دشمن داشته باشد فردای قیامت اگر با گناهانی مانند ریگ بیایان و کف دریا وارد شود خداوند تبارک و تعالی او را می‌آمرزد. امالی طوسی: ص156 و بحار:ج27 ص54 و ارشاد القلوب ج2 ص77.

/ 0 نظر / 53 بازدید