اگر شما محبت حضرت‌فاطمه را دارید، باید تجددی نشوید!

اگر شما محبت حضرت‌فاطمه را دارید، باید تجددی نشوید! تجدد یعنی پیرو خارجی‌ها شدن! شما خودتان نمی‌فهمید که پیرو آن‌ها شده‌اید. مگر حضرت‌زهرا چادر نداشته‌است؟ اما حالا می‌گویند مانتو بپوش! شما پیرو چه‌کسی هستید؟ مانتو برای انگلیس و امریکاست، نه در مردم اسلام! وقتی‌که انگلیسی‌ها احمدشاه را از ایران بیرون‌کردند، عده‌ای از علما جمع‌شدند و پیغام دادند که ما تو را به ایران برمی‌گردانیم. احمدشاه گفت رضاخان کیست که مرا بیرون‌کند؟ از طرف انگلیس به من ابلاغ شد که بی‌حجابی را در ایران رواج ‌دهم و من گفتم که آبروی قاجار را نمی‌برم. پهلوی شرایط آن‌ها را قبول‌کرد، وقتی‌که روی کار آمد با قلدری چادر از سر زن‌ها می‌کشید و این کار را با امریۀ انگلیس اجرا کرد. چادر لباس ولایت است! چون حضرت‌زهرا تا وقتی حرکت نمی‌کرد متوجه نمی‌شدند که رویش کدام طرف است، یعنی چادرش مثل خیمه بود.[1] حالا زمانی شده که می‌گوید اگر رویت را باز کنی اشکال ندارد. خدا و پیامبر و امام تأکید می‌کنند که رویت را بگیر اما یکی‌که می‌گوید عیب‌ندارد، همه حرف او را قبول می‌کنند. حضرت‌زهرا وقتی می‌خواست از دنیا برود گریه می‌کرد، گفتند زهرا جان! مگر نگفتی دیشب پدرم را دیدم که بشارت‌داد تمام ملائکه صف کشیده‌اند و فردا نزد ما می‌آیی؟ پس چرا گریه می‌کنی؟ حضرت فرمود ناراحتم که در موقع تشییع، حجم بدنم پیداست. فضه گفت ما در ایران تابوت درست‌می‌کنیم که در آن جنازه پیدا نیست. حضرت خوشحال شد و تبسم کرد.[2] پس حضرت‌زهرا نمی‌خواهد حجم بدنش را کسی ببیند. اما حالا تو ناموست را در اختیار مردم می‌گذاری، فکری به حال خودت بکن! بدان این حرف‌ها درست‌است و فردای قیامت از شما بازخواست می‌شود، «انَمَا الدُنیَا فَنا وَ الاخِرةُ بَقا».[3] خدا رحمت‌کند علمایی را که حرفشان قال‌الصادق و قال‌الباقر بود، حاج میرزا ابوالفضل زاهد در درس تفسیرش می‌گفت تا حتی فوتی که به آتش می‌کنید از شما سوال می‌شود! ما در آخرالزمان قیامت را فراموش‌کردیم. آخرتمان را فنا و دنیا را بقا کرده‌ایم.[4]  وای بر حال ما و ننگ بر روزگار ما!

کاش می‌فهمیدیم و می‌گفتیم که باید چادر سر کنید! چه‌کنم که نمی‌توانم حرفم را  بزنم،[5] چون الان گفتنِ حقیقتِ ولایت جرم شده‌است. وقتی‌که امیرالمومنین دید افشای حقیقتِ ولایت، جرم است و خریداری ندارد، حرفش را در چاه زد. الان هم ما باید حرفِ واقعیت را در چاه بزنیم. من فقط پیام‌آورم و می‌خواهم شما به این حرف‌ها لبیک بگویید. پیامِ خدا زهراست. پیامِ خدا، علی است، پیامِ خدا حسین است. پیام خدا این‌است که گناه نکنید!

به سی‌جزء‌کلام الله خلقتی را می‌بینم، تمام خلقت پوشالی است مگر این‌که اتصال به ائمه‌طاهرین یا متقی باشد. یعنی در نظر خدا، ارزش تمام خلقت برای ولایت است تا حتی آسمان‌ها، همه و همه! حالا شما دنبال کَس دیگری می‌روید! تُف بر این عقیده. مگر محبت زهرا را می‌شود با دنیا و آخرت صلح کرد؟ زهرا روح تمام خلقت است.[6] انسان باید روح را بخواهد نه جسم را!


[1] . احتجاج طبرسی: ج1 ص98 و برهان: ج3 ص371.

[2] . وسائل الشیعه: ج2 ص875.

نخستین و تنها باری که پس از رحلت رسل‌الله حضرت زهرا تبسم کرد هنگامی بود که چشمش به تابوت افتاد و لبخندی زده و فرمود بپوشانید مرا که خدا شما را بپوشاند. اهل‌بیت، توفیق ابوعلم: ص165.

[3] . امیرالمومنین فرمود «ایها الناس انّ الدنیا دار فناء و الاخره دار بقاء» امالی صدوق: ص110.

[4] . «وَمَا الْحَیاةُ الدُّنْیا إِلَّا لَعِبٌ وَلَهْوٌ وَلَلدَّارُ الْآخِرَةُ خَیرٌ لِلَّذِینَ یتَّقُونَ أَفَلَا تَعْقِلُونَ» «الأنعام/32»

[5] . امام صادق فرمود: به خدا سوگند که اگر دهان‌های شما لجام داشت، من به هریک از شما چیزی که به سود اوست می‌گفتم، به خدا سوگند اگر افرادی متقی می‌یافتم حتما سخنانم را می‌گفتم. غیبت نعمانی:ص57 و ثواب الاعمال عقاب الاعمال: ص19.

[6] . رسول خدا فرمود: زهرا پاره تن و قلب و روح من است! همان روحی که بین دو پهلوی من قرار دارد و هرکس او را بیازارد مرا آزرده است. نزهة المجالس: ج2 ص228و نور الابصار ص45

/ 0 نظر / 46 بازدید