چهارده معصوم؛ نوراند

حاج حسین دربارۀ تفاوت مقام پیامبران و مقایسۀ آنها با پیامبر خاتم چنین می‌گوید:

«فرق پیامبر ما با پیامبران دیگر این است که اسم نوح‏(ع) پیامبر بود، اسم ابراهیم‏(ع) پیامبر بوده، اسم یعقوب‏(ع) پیامبر بوده اما آنها خلق‌اند در حالیکه پیامبر آخرالزمان نور است.

رفقای عزیز اگر بخواهید دلیل نور بودن پیامبر را بفهمید این است که پیامبر سایه نداشت. این چهارده معصوم‏(ع) همه نورند. در جای دیگری داریم که می‌گویند " نورالله[1]" . ما بی روایت حرف نمی‌زنیم.»

بنابراین متوجه می‌شویم اگر ذره‌ای حرف گوش کنند و از محمد(ص) و آل محمد پیروی کنند در همان قدم اول به چیزهایی می‌رسند که دنیا و آخرت یعقوب خالی از آن چیزهاست. همان­گونه که طبق روایت، امام صادق‏(ع)دست بر سینه خود می‌زند و می‌فرماید:  اگر دوستان ما یکی از حرف‌های ما را به آخر برسانند منِ امام صادقآنها را ضمانت می‌کنم .

اما اینکه چرا تا این حد دست ما تهی است علتش ناشکری ماست و اینکه قدردان نیستیم.

اصلا نمی‌فهمیم اسلام یعنی چه و این دین به ما چه می‌دهد. این محمد(ص)کیست و آل محمد کیستند که پیروی از آنها در همان ابتدای کار چیزهایی را به ما می‌آموزد، که انبیای الهی در دنیا و آخرت آرزویش را دارند اما به انبیا داده نشد در حالی که به من و شما عنایت شده است. اگر بفهمیم.

پرونده یعقوب‏(ع) بسته شد. خبر دنیایش را شنیدیم ، خبر محشرش را هم شنیدیم. اما پرونده من و تو که هنوز بسته نشده است. اگر تا امروز هم پیروی نکرده‌ایم از همین حالا می‌توانیم یک  یا علی‏(ع)  بگوییم. اگر ما راه را درست برویم و آدرس­ها را درست انتخاب کنیم و به دنبال حقیقت دین باشیم، آموزه های این دین، رنج دنیا و آخرت انبیا را از ما برداشته است.

اما واقعا این چه زندگی است که ما داریم؟ کداممان فارغ از رنجیم. ای کاش رنج باشد، نکبت است، ننگ است.

در اینجا می‌خواهیم ببنیم این محمد(ص) و آل محمد کیستند که به پیروان ایشان این همه عنایت می‌شود و این قدر حمایت می‌شوند.


[1] - اصول کافی / ج 1، ص 194.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید