تزریق ولایت، تصرف در ماوراء

حالا اگر ولایت به شما تزریق شود به ماوراء دست پیدا می‌کنی، ماوراء به غیر از اینجاست. ماوراء در جوّ است. بلال، مخرجِ شین نداشت. سرکشان و بزرگان و متکبّران و ثروتمندان مدینه، کسانی که صدها شتر سرخ مو داشتند، پیامبر را ملامت می‌کردند که حالا اگر این غلام سیاه اذان نگوید صبح نمی‌شود؟! پیامبر(ص) فرمود نمی‌شود. و نشد، آنقدر که خسته شدند و به رسول الله (ص) گفتند که بگو اذان بگوید. ببین چگونه پوزِ سرکشان را به خاک می‌مالد. 
تا شروع به اذان گفتن کرد و تا گفت اشهد ان لا اله الا الله فوراً فلق زد. این حرف¬ها، زدنش راحت است اما یقین کردنش سخت است مگر اینکه خود خدا و یا ولایت به شما یقین بدهد؛ البته می‌دهد اما زمینه می‌خواهد. حالا اگر بلال دعوت آنها را می‌پذیرفت و بعد از پیامبر هم اذان می‌گفت، اهل آتش بود، اذان نگفت و کتکش زد. به حَلبْ تبعیدش کرد. حالا تمام مسلمان¬های حَلبْ به واسطه او مسلمان شده‌اند. پس توهین به مؤمن برای آن کس که توهین می‌کند عذاب است اما برای مؤمن کرامت است. 
پس اگر کسی راجع به دین، به شما تهمت زد، برای او دعا کنید چون او اهل عذاب شده است و تو اهل کرامت می‌شوی؛ چون حامی مؤمن خداست، قرآن است، ولایت است؛ پس کوشش کنید مؤمن بشوید. از شرایط مؤمن این است که سخی باشد، تشنه ولایت باشد، آنجا که خدا نگفته نگاه نکند، آنجا که گفته نگاه کند. یکی از شرایط مؤمن اطاعت از امر ولایت است.
تو می‌خواهی مردم، مطیعِ تو باشند، مردم را آزار و اذیت می‌کنی، شکنجه می‌کنی تا آنها را مطیع خودت کنی در حالی که خدا می‌فرماید اگر مطیع من شدی ملائکه هم مطیعت می‌شوند. حالا آیا کلاه سرت رفته است یا نه عزیز من؟! دست از این خواب¬های خرگوشی بردار.
حضرت می‌فرماید: بدترین مردم روی زمین کسی است که مردم از شرّش احترامش کنند. از آنها نباش عزیز من. برو زحمت بکش در آیات و روایات بررسی کن؛ می‌بینی همۀ این حرف¬ها درست است. والله بالله من بدون آیه و روایت حرف نمی‌زنم. زیر قبّه امام حسین‏(ع) ایشان را به مادرش زهرا قسم دادم که اگر بخواهم از خودم حرف بزنم مرا لال کند. به جای لال کردن قلب و زبانم را باز کرد.»

/ 0 نظر / 9 بازدید